20.02.2022 tarihinde Haber Politika gazetesinde yayınlanan haberi aşağıda bulabilirsiniz:

Mereş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından on binlerce insan yaşamını yitirdi. Milyonlarca insanın evsiz kaldığı kentlerde iktidar ve kurumları halkın temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamıyor. Dayanışma ile toplanan yardımlar iktidar tarafından engellense de gönüllüler depremzedeler için çalışmalarını sürdürüyor. Sincan ve Şakran Kadın Kapalı Cezaevleri’ndeki tutuklu kadınlar depremden etkilenen halkla dayanışmak için yardım kolileri gönderdi.

KOLİLER KRİZ MERKEZİ’NDE 

Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’ndeki tutuklular da cezaevi koşullarında depremzedeler ile dayanışma göstermek amacıyla yardım kolileri gönderdi. Hijyen, gıda ürünleri, bebekler için ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı koliler bölgeye gönderilmek üzere Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara Kriz Koordinasyon Merkezi’ne ulaştırıldı.

ÇOCUKLARA BİLEKLİK ÖRDÜLER

Şakran Kadın Kapalı Cezaevi’ndeki tutuklular ise depremzedelerle dayanışmak için yorgan ve battaniyelerini yakınları vasıtasıyla gönderdi. Tutuklular ayrıca depremzede çocuklar için bileklik ördü, kalem ve renkli sticker gönderdi.

Tutuklular hayatını kaybedenler için başsağlığı, yaralılar için şifa dilerken, “Yüreğimiz sizlerle” mesajı verdi.

MA

Fotoğraf-Haber Kaynağı: https://politikahaber.com/tutuklu-kadinlardan-depremzedelerle-dayanisma/

Blogumuzda yer alan haberler ve yazılar CİSST yayın ilkeleriyle ve CİSST terminolojisiyle örtüşmek zorunluluğu taşımamaktadır.

22.02.2022