13.01.2023 tarihinde Ömer Faruk Gergerlioğlu Web’de yayınlanan haberi aşağıda bulabilirsiniz:

HDP’li Gergerlioğlu,, “güzel haber” anonsuyla 28 Aralık’ta tutuklanan Burcu Levent’in tahliye edildiğini duyurdu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Güzel haber” anonsuyla 28 Aralık’ta tutuklanan Burcu Levent’in tahliye edildiğini duyurdu.

Gergerlioğlu’nun söz konusu paylaşımı şu şekilde:

“Güzel haber 
1 aylık bebeğin annesi Burcu Levent tahliye edildi.
Prematüre doğan bir bebekti, anne 15 gündür çok sıkıntıda Cezaevindeydi.
Yoğun gündem ettik, “tutuksuz yargılanabilir” dedik, kamuoyu duyarlılık gösterdi, hashtagler yapıldı.
Allah’a şükür, Vicdan kazandı :)”

NE OLMUŞTU?
Konya’da özel bir firmada muhasebeci olarak çalışırken 7 Aralık’ta erken doğum yapan Burcu Levent, 28 Aralık’ta tutuklanmıştı. 20 günlük bebeği İnci Feyza ile Konya E Tipi Cezaevi’ne gönderilen Levent’in tutukluluğuna yapılan itirazlar reddedilmişti.

HDP’li Gergerlioğlu, 3 yaşında bir kızı daha bulunan Levent’in hapiste olmasına, “Bu bebek 1 aylık ve cezaevinde! 8 aylık prematüre doğmuştu. Konya’da 28 Aralık’ta Burcu Levent isimli bir anne tutuklandı. Tutukluluğa itirazına bugün ret geldi. Anneye bu haliyle cezaevinde yat dendi! İnsanlık dışı işler had safhada! Bu kaçıncı zulüm?” diyerek tepki göstermişti. Kronos

Fotoğraf-Haber Kaynağı: https://www.omerfarukgergerlioglu.com/basin/gergerlioglu-guzel-haber-1-aylik-bebegin-annesi-burcu-levent-tahliye-edildi/29910/

Blogumuzda yer alan haberler ve yazılar CİSST yayın ilkeleriyle ve CİSST terminolojisiyle örtüşmek zorunluluğu taşımamaktadır.

14.01.2023